Tradīcijas Vektorā

Ansambļa tradīciju vidū ir gan senas, gan ne tik senas, svinīgas un ne tik formālas, nopietnas un arī pavisam nenopietnas tradīcijas. Katrā ziņā vektoriešiem tradīcijas nozīmē atkārtot jaukus un jautrus pasākumus patīkamā kompānijā!

Lielā Egona kauss

Ik gadu vektorieši organizē basketbola turnīru “LIELĀ EGONA KAUSS”.  Tradīcijas aizsākumi meklējami 70.gadu sākumā, savukārt nosaukums dots par godu kādreizējam RTU rektoram Egonam Lavendelim. Komandas visas dienas garumā cīnās par uzvaru un turnīra kausu – “Pigu”.  Turnīra oficiālā daļa beidzas ar apbalvošanu un kausa pasniegšanu uzvarētāju komandai. Tiek pasniegtas organizatoru sarūpētas dāvanas un diplomi, dažādas nominācijas katram kolektīvam, savukārt godinot uzvarētājus, tiek ēsta tradicionālā torte, dzerts šampanietis un dejots līdz rīta gaismai. Šis ir vecākā un noturīgākā sportiskā tradīcija visu ansambļu vidū – 2022.gadā tas notiks jau 30.reizi un, pēc 17 gadu ilgas pauzes, “Lielā Egona kauss” 2018.gadā tas beidzot bija nonācis arī mājās!

Hokeja duelis

Jaunākā no tradīcijām ir “Vektora” un TDA “Dancis” kopīgi organizētais HOKEJA DUELIS, kur abi ansambļi satiekas draudzīgā spēlē, lai labi pavadītu laiku, līdzīgi kā pirms 30 gadiem. Šai spēlei izgatavots divdaļīgs kauss – neskatoties uz to, kurš uzvarēs, katrai komandai tiks viena kausa daļa, kas vienmēr atgādinās par svarīgāko  – draudzību.

Svecīšu vakars

Jauka un mīļa tradīcija ir Vecgada izskaņā rīkotais SVECĪŠU VAKARS – ar piparkūkām sveču gaismā. Šis ir viens vakars gadā, kad ikkatram ir iespēja izteikties par visu, kas uz sirds – par labo un arī ne tik labo.

Gada Vektorietis

2017.gadā izveidota ceļojošā balva GADA VEKTORIETIS -tā ir kā pateicība no visa ansambļa, tam vektorietim, kas darījis mazliet vairāk, palīdzējis mazliet vairāk, iesaistījies mazliet vairāk. Tam, kuram izdevies ar savu ideju vai redzējumu iedvesmot, un kopīgiem spēkiem to arī īstenot. Tam, kurš vektorietis ir visu cauru diennakti, ir gatavs tam atvēlēt vairāk, pretī nekā negaidot. Tam, kurš uzņemas un izdara! Šī ir ceļojošā balva, kur ik gadu katra balvas ieguvēja vārds tiek iegravēts sudraba šūniņā, lai pēc daudz gadiem, padarītais darba vezums nav aizmirsies ne pašam, ne citiem.

Balvu līdz šim saņēmuši

Gads Saņēmējs
2017. Lauma Studena (Liberte)
2018. Artūrs Jurgelāns
2019. Ieva Lapiņa (Bumbiere)
2020. Anita Eversa
2021. Beate Grugule

 

Ikgadējā deju nometne “Ronīšos”

Pēdējo gadu laikā ir ieviesusies jauna tradīcija – nedēļas nogales NOMETNE Rīgas Tehniskās universitātes atpūtas bāzē “Ronīši”. Galu galā pats svarīgākais dejotājam ir kārtīgi izdejoties, un nometne ir tā vieta, kur mēs daudz dejojam, no rīta līdz vakaram slīpējam dejas, dažreiz mācamies ko jaunu, apgūstam kāda jauna deju stila pamatus un, protams, kārtīgi to arī nosvinam tematiskajā ballītē!

2018.gada nometnē pirmo reizi ballīti atkājām ar jauno dejotāju iesvētībām – tuvāku iepazīšanos!

Forums

Nozīmīgākais un vektoriešu visgaidītākais pasākums ir FORUMS, kas tradicionāli notiek īsi pirms Ziemassvētkiem, kopā pulcējot gan esošos, gan bijušos dejotājus, kas tērpušies vakarkleitās un uzvalkos.

Pasākuma atraktīvākais un jautrākais posms ir jauno dejotāju uzņemšana biedru un biedru kandidātu kārtā. Kā neiztrūkstoša pasākuma daļa ir Vektora himnas dziedāšana, ko visi vektorieši izpilda sadevušies kopējā aplī.

 

 

 

 

Pusnaktī Forums sasniedz savu kulmināciju, jo par ieguldīto darbu pedagogu izraudzītajiem dejotājiem tiek pasniegta balva – “baleta čībiņas”, meitām – Tamāras Ēķes, puišiem – Artura Ēķa. Baleta čībiņu pasniegšanas ceremonija, aizsākās astoņdesmito gadu sākumā, kad par repetitori Vektorā strādāja Tamāra Ēķe, kas arī bija idejas autore tam, ka katru gadu labākajai dejotājai un dejotājam ir jāpasniedz īpaša balva. Saņemt čībiņas un atstāt uz tām arī savu “autogrāfu”, ir liels gods ikvienam vektorietim! Šī ir ceļojošā balva un pēc gada tiek nodota nākamajam.

 

 

 

 

 

Čībiņu ieguvēji

Gads Meita Puisis
1983. Sandra Purmale (Konuša) Raimonds Ozols
1984. Ināra Eihenbauma (Zelča) Māris Liberts
1985. Ingūna Pandere Uldis Broks
1986. Sanita Šmite (Dubika) Valdis Kirhenšteins
1987. Lelde Caune (Docīte) Egons Gailītis
1988. Nav zināma Ainārs Ķego
1989. Māra Kondruse Alvis Krauklis
1990. Una Liberte Jānis Zirnītis
1991. Maruta Mikāle (Dreimane) Egīls Ķuzis
1992. Ieva Lācīte Māris Mikāls
1993. Ieva Martinsone (Avotiņa) Māris Freimanis
1994. Jolanta Karele (Intenberga) Guntis Mūrnieks
1995. Jana Edžiņa Egīls Melbārdis
1996. Ingūna Brēmane (Nātre) Māris Freimanis
1997. Baiba Tīsenkopfa (Ozoliņa) Aigars Grāvis
1998. Aija Liepiņa (Konošonoka) Vilnis Brēmanis
1999. Elīna Lagzdiņa Andris Grāvis
2000. Rudīte Podniece Aivars Spūlis
2001. Gundega Spūle (Rubene) Dzintars Paegle
2002. Evija Latkovska Jānis Gisičs
2003. Inese Muskare Aigars Umbraško
2004. Maira Glinka Jurģis Lauks
2005. Liene Vigule (Jonase) un Santa Latkovska Andris Lapiņš
2006. Marika Anča Sandris Akmans
2007. Iluta Goba Gatis Lapiņš
2008. Agnese Beļkeviča Ivars Bricis
2009. Ieva Lūkina (Jonaite) Aldis Voitenko
2010. Ieva Ozola Didzis Lūkins
2011. Ilze Šimanska (Šrādere) Andris Broks
2012. Baiba Gaujēna Jānis Auziņš
2013. Lauma Studena (Liberte) Artūrs Jurgelāns
2014. Ieva Auziņa (Lagzdiņa) un Baiba Ērgle Dāvis Knopkens un Edgars Augustiņš
2015. Līva Zorgenfreija Kristaps Vītols
2016. Luīze Medne Māris Kānītis
2017. Anita Eversa Pēteris Studens
2018. Nora Zīlāne Normunds Freibergs
2019. Ieva Lapiņa (Bumbiere) Arturs Levics

Un, protams, pēc tam, kad Foruma oficiālā daļa ir noslēgusies, dejas tradicionāli turpinās līdz pat rīta gaismai!

Nāc uz Vektoru!

Gribi pievienoties miera dzīves nezinātājiem? Atbildes uz jautājumiem meklē šeit