No “Vāveru polkas” un “Klabdanča” līdz “Man bij’ kaltis kumeliņis” – VEKTORAM 65

Piekritīsiet taču, ka jubileja ir ārkārtīgi labs brīdis, kad uz mirkli piesēst, pāršķirstīt bilžu albumus, apdomāt pieredzēto, aplūkot gadu gaitā sadarītā vezumu, gremdēties brīnišķās atmiņās par draudzībām, par dejām, koncertu priekiem, drusku arī smieklīgām ķibelēm šad un tad un vienkārši saprast, cik labi, ka tas viss ir bijis!

Skaidrs, ka 65 gados sadarītā ir daudz. Tik daudz, ka pašiem acis ņirb, šķirstot kādreizējo jubileju bukletus vai Biedru grāmatu, atceroties katru cilvēku, kurš kaut uz brīdi meties kopīgā, nemiera pilnā piedzīvojumā un saucis sevi par vektorieti. Tāpat arī jūtot, cik svarīgs Vektors ir ne tikai tiem, kas kādu laika sprīdi bijuši Vektora sektorā, bet arī tiem, kas allaž bijuši līdzās – uzticamiem skatītājiem, atbalstītājiem, mūsu ģimenēm un draugiem, kas nākuši uz koncertiem, cieši jutuši līdzi skatēs un konkursos, snieguši palīdzīgu roku pie dažādu tērpu detaļu sagādes vai atjaunošanas, skatījušies koncertu ierakstus un visiem allaž apkārt teikuši tikai labus vārdus par Vektoru. Šo visu cilvēku dēļ mēs esam tie, kas mēs esam. Šodien, šeit un tagad. Šo cilvēku dēļ mēs drosmīgi metāmies šķietami neprātā – divām dažādām jubilejas programmām divas dienas pēc kārtas, jo šķita, ka ir dejas, bez kurām jubileja nebūtu īsta jubileja. Un vai ziniet? Tā bija pati labākā izvēle!

Visas sestdienas garumā Ķīpsalas izstāžu zāle pārvērtās par kārtīgu dejotāju un svētku epicentru! Tā piepildījās teju 500 dejotāju priecīgos deju soļos, čalās, siltos dzimšanas dienas apsveikumos. Tiekoties uz skatuves, mēs labā draugu pulkā izdejojām to, kas 65 gadu laikā piedzīvots Vektorā – no Ulda “Vāveru polkas” un “Vadžu dejas svītas” līdz Vektora himnai, H.Sūnas “Kurzemei”, un Dagmāras spožākajām jaunradēm – “Skaista mana tēvu zeme”, “Man bij’ kaltis kumeliņis” un “Dievzemīte, Tēvzemīte”. Tie bija mūsu mazie Deju svētki un, šķiet, ka tie izdevās krāšņi, sirsniņu piepildoši un īsti svētkiem atbilstoši!

Cik svarīgi ir laiku pa laikam apstāties un palūkoties uz piedzīvoto, tikpat svarīgi ir atcerēties, ka šajos piedzīvojumos allaž līdzās ir tie, ar kuriem “ir pa ceļam”. Tie ir draugi, kas atbalstīs, priecāsies, veselīgi drusku reizēm konkurēs, ballēs sirsnīgi izdancinās, ik pa laikam uzdzīs kādu amzieri un pāri visam – būs līdzās. Tāpēc visiem pavasara ziediem rotātus, siltus, siltus PALDIES vēlamies pateikt mūsu draugiem

TDA ROTAĻA, TDA GATVE, TDA AČKUPS un AČKUPS D, TDA DANCIS un DANCIS VIP, DA DAIĻRADE un DAIĻARDE D, TDA LĪGO, TDA TEIKSMA, DeTEIKSMA un VPDK TEIKSMA, TDA ZELTA SIETIŅŠ UN DEJU SKOLA DZIRNAS un viņu vadītājiem, kas šīs svinības pārvērta par īstiem, siltiem un ilgi, ilgi atmiņā paliekošiem SVĒTKIEM!

Ko Vektors dara pēc jubilejas? Gatavojas nākamajai, ha! Nu, nē, joks. Drusku, drusku atvelk elpu, ļauj skaisti piedzīvotajam iegult sirds kambarīšos, atmiņu un bilžu lādītēs un tad .. tad gan turpina miera dzīves nepazīt!

 

Es miera dzīves nepazīstu kopš sapinos ar Vektoru!

 

Nāc uz Vektoru!

Gribi pievienoties miera dzīves nezinātājiem? Atbildes uz jautājumiem meklē šeit