Tautas deju zelta graudi

Tautas deju zelta graudi

KONCERTS

“TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI”

4.novembrī plkst. 19.00 Dailes teātrī.

Šoruden Rīgā gaidāmi dažādi spilgti un interesanti kultūras notikumi.
Tautas deju mīļotājus un cienītājus sevišķi iepriecinās jau otrais koncerts “Tautas deju zelta graudi”, kas, Rīgas domes atbalstīts, 4. novembrī notiks uz Dailes teātra Lielās skatuves. Šis būs viens no retajiem koncertiem, kuru programmā iekļautas tikai leģendāras Latvijas horeogrāfijas vecmeistaru dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu.
Pēc pirmā izcilāko Latvijas horeogrāfu iestudējumu koncerta, kurš notika 2017. gadā, kļuva skaidrs, ka visas pazīstamās un publikas iemīļotās tautas dejas vienā pasākumā nav iespējams nodemonstrēt. Viņu atstātais mantojums, kas ir patiešām milzīgs, joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus, tāpēc ir tik svarīgi to saglabāt nākamajām paaudzēm. Šodienas straujajā dzīves ritumā, kad uz skatuves nonāk galvenokārt spilgti un talantīgi mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam vienā koncertā baudīt tik daudzas
slavenās vecmeistaru dejas.
Veselu gadu koncerta dalībnieki – vairāk nekā 300 dejotāji – gatavojās ilgi gaidītam koncertam, atjaunojot un mēģinot reti izpildītas un reizēm pat aizmirstas dejas, kuras mūsdienās pamazām pazūd no deju kolektīvu repertuāriem. Apzinoties, cik svarīgi ir saglabāt šo unikālo mantojumu, koncerta rīkotāji īpašu uzmanību ir pievērsuši ne tikai deju atlasei, bet arī to mākslinieciskajam un tehniskajam izpildījumam. Koncerta programmā iekļautas visiem labi zināmas, dejotāju un publikas iemīļotas dejas, piemēram,
Irēnas Strodes spožā „Stūru stūriem tēvu zeme”, Harija Sūnas liriskā „Pie Daugavas” un jautrā „Ludzas kadriļa”, Ulda Žagatas cēlais „Ačikops”. Koncertā tiks izpildītas arī Alfrēda Spuras, Imanta Magones, Ulda Šteina, Aijas Baumanes un Zinaīdas Zeltmates skaistākās dejas.

Skatītājiem būs iespēja šīs izcilās dejas baudīt Rīgas labāko tautas deju ansambļu “Dancis”, “Vektors”, “Rotaļa”, “Ačkups” un “Dzintariņš” izpildījumā. “Mēs gribētu ieviest tradīciju – šādus koncertus, kuru programmā ir labākās latviešu dejas, kurus es pats ļoti mīlu un cienu, rīkot regulāri. Jo horeogrāfi, kuri visu savu mūžu ir veltījuši deju mākslai, bija radījuši unikālu mantojumu, kas ir droši liekams jebkura tautas deju ansambļa repertuāra pamatā. Dažreiz nepamatoti piemirstās klasiskās latviešu dejas ir saprotamākas un pat aktuālākas par laikmetīgajām, jo tās ietver dziļi nacionālu saturu. Gan tie, kuri redzēja mūsu pirmo koncertu “Tautas deju zelta graudi”, gan tie, kuri šogad skatīs to pirmo reizi, tiks iepriecināti ar jaunu, skaistu programmu, un mēs ļoti ceram, ka šis koncerts visiem radīs īstu valsts svētku priekšvakara noskaņojumu,” teica koncerta mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ponomarjovs.

Koncerta norisi atbalsta Rīgas dome.
Koncerts divās daļās.
Biļetes “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs – www.bilesuparadize.lv

Tiekamies!

Es miera dzīves nepazīstu kopš sapinos ar Vektoru!

Nāc uz Vektoru!

Gribi pievienoties miera dzīves nezinātājiem? Atbildes uz jautājumiem meklē šeit